Philips SHQ5200 Kulaklık – İnceleme

PhilipsSHQ5200_3

Şimdiye kadar sayısız kere denediğim kulak içi kulaklıkların neredeyse hiç birinden memnun kalmadım. Bunun başlıca nedenleri, kulağın yapısına göre değiller, yani kulaktan düşmemesi için eliniz sürekli kulağa gidiyor. Bir diğer nedeni ise, belli bir süre sonra kulağı ağrıtması ve baş ağrısı. Bu yüzden cep telefonları ile gelen bütün kulaklıkların gereksiz bir masraf olduğunu düşünüyorum. Şimdiye kadar aldığım bütün telefonların kulaklıklarını ya kullanmadım ya bir başkasına veriyorum. Başarısızlar.

Tercihlerim hep kulak üstü kulaklıklardan yana olmuştur. Bunda da kulak içinde olduğu gibi sıkıntılar olabilir, mesela başı ağrıtması ve kulağı kapattığından yazın terletmesi v.s.

En son satın aldığım Philips SHQ5200 Kulaklık tam istediğim tarz olmuş.
1. Bir kere çok hafif, zaten kulaklığın kendi mottosu bu, tüy gibi. Başınızda olup olmadığı bir süreden sonra anlaşılmıyor.
2. Hafif olduğu için kulağınıza yük bindirmiyor ve kulağı ağrıtmıyor.
3. Kulağı tam kapatmadığı için ve baş kısmı 2 bantlı olduğu için terleme söz konusu değil. Bu vesileyle kafanıza yapışıyor ve spor yaparken de rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.
4. Bu kadar hafif ama Bas ve Tiz sesleri o kadar güzel veriyor ki, gerçekten müzik dinlediğinizi hissediyorsunuz.
5. Kablosu yaklaşık 1 metre kadar, size uzun geldiyse kabloyu bükmüyorsunuz, orta yerine ikinci bir jak yeri eklemişler, çıkarırsan oluyor sana yarım metre, ne kadar küçük ve güzel bir özellik değil mi? İşte bu minimalist özellikler tercihlerde önemli hale geliyor.
6. Kulaklık süngerlerini çıkarıp yıkayabiliyorsunuz.
7. Yanında çok güzel bir saklama çantası da geliyor.
8. Bu kadar güzel özelliklere rağmen fiyatı uçmamış. N11 üzerinden 144 TL’ye satın aldım.

PhilipsSHQ5200

PhilipsSHQ5200_4

Yazıyı paylaşabilirsiniz.Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Yazar hakkında

Blog yazmayı ve teknolojiyi seviyorum. Bu konuların birinin ihtiyacına cevap olması benim için yeterlidir.

3 Yorum

Bu yazıya yorum bırakabilirsiniz.


  • İnceleme yazıları ve videolarının hepsine baktım, sonunda sizin yazınızda ortak dertlerimiz ve endişelerimiz olduğunu görüp sevindim. Yorumlarınızdan sonra kulaklığı almaya karar verdim.

    Arda Yüzbaşıoğlu 3 sene ago Cevap


  • […] Hal böyle olunca, iyi ses veren, beni mutlu edecek tüm ürünleri beğeniyorum. Daha önce Philips SHQ5200 Kulaklık testini yayınlamıştım. Aynı zamanda LG SH3B Sound Bar sahibiyim ama onun testini yayınlamadan […]

    JBL E45BT Kulak Üstü Kablosuz (Bluetooth) Kulaklık İncelemesi | Sosyal Dijital 2 sene ago Cevap


  • […] that produce good and vibrant sound and makes me happy. Before, I have posted a review about Philips SHQ5200 Headphone test. Also, I own LG SH3B Sound Bar. But before testing that product, let’s talk about JBL […]

    JBL E45BT Wireless (Bluetooth) On-Ear Headphones Review | Sosyal Dijital 2 sene ago Cevap


Yazıya yorum bırak