Xiaomi Mi Band 2 Bileklik İncelemesi

Normalde kol saati seven birisi değilim, çünkü sadece saat işlevi olan ağır bir şeyi takmak istemiyorum. Takabilmem için hem hafif hem de saatten çok fazlasını vermesi gerekiyor. Xiaomi Mi Band 2 ürünü bunu sonuna kadar karşıladı. Daha önceki modellerini kullanmadığım için bilgi sahibi değilim ama bunu çok beğendim.

İnternetten 120 TL gibi bir bedelle satın aldığım Xiaomi Mi Band 2, sadece 7 gram ağırlığında ve baya zarif ve kibar duruyor. Tasarımsal olarak da mutlu etti açıkçası.

Kutu içeriğinde sadece saat ve şarj kablosu çıkıyor (Bilgisayardan şarj ediliyor) ben fazladan 1 adet yedek kordon daha aldım. Bu da 10 TL gibi bir şeydi.

Xiaomi Mi Band 2, küçük gibi görünsede çok amaçlı olduğu kesin. Dijital ekranında, saat, adım sayısı, nabız, gelen arama, gelen sms bilgilerini gösteriyor. Daha fazla bilgiyi elbette telefon uygulamasında görebiliyoruz çünkü bileklik bluetooth telefon bağlantısı, oradan da uygulama üzerinden çalışıyor. Bluetooth bağlantısı olmadan, saat, adım ve nabız bilgilerine bakabiliyorsunuz.

Başlarda bluetooth sorunu yaşadım, telefon uzakta iken doğal olarak bluetooth bağlantısı kesiliyor, tekrar yaklaştığı zaman otomatik olarak bağlanmıyordu, tekrar tekrar tanıtmak gerekiyordu ama son 1 aydır bir sorun yok, otomatik olarak bağlanıyor ve senkranizasyon yapıyor.

Android ve Apple uygulamasını bu adreslerden indirebilirsiniz.

Uygulamadan bahsetmek gerekirse, İngilizce ve Türkçe ayarlarda farklı menüler mevcut, daha doğrusu telefon dili Türkçe olursa, bazı özellikleri kısıtlıyor. İngilizce dilde, gelen arama ve sms lerde telefondaki kişileri gösteriyorken, Türkçe menüde mevcut değil. Yazılım güncellemesiyle bunu giderirler diye umuyorum, çünkü baya güzel bir özellikten mahrum kalmayalım, o yüzden ingilizce olarak kullanıyorum.

Adım sayma konusunda yanılma payı çok az, attığınız adıma göre yaktığınız kalori hesabı yapabiliyor. GPS ile rotalar belirleyebiliyorsunuz. Günlük adım limitleri belirleyebiliyorsunuz. (Dünya sağlık örgütü 8000 adım demiş) Cihazın bir de titreşimi var, her alarm kurduğumda uyandırmayı becerebildi. Çok oturduğunuz zaman kalkmanız için titreşimli uyarıyor.

Cihazın özelliklerinde tam dolu halde, şarjının 20 gün gittiğini söylüyor ama bana göre daha da fazla gidebilir, zaten genelde uyku modunda çalışıyor.

Şimdilik bilekliğin, gelen çağrıları kabul/ret gibi yönetme becerisi yok, bunu yazılımla mı yoksa yeni bir modelle mi yaparlar bilmiyorum ama forumlarda çok fazla öneri var. Mesela benim de katıldığım, bluetooth çekim alanı kesileceği zaman uyarsa, whatsapp yazışmaların başlığını gösterse fena olmazdı.

Sonuç olarak, bu fiyata, bu kadar özellikli bir bileklik başarılı olmuş ve kullanmaya devam edeceğim.

Yazıyı paylaşabilirsiniz.Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Yazar hakkında

Blog yazmayı ve teknolojiyi seviyorum. Bu konuların birinin ihtiyacına cevap olması benim için yeterlidir.

2 Yorum

Bu yazıya yorum bırakabilirsiniz.

Yazıya yorum bırak