Ortak Çalışma ve Proje Yönetimi Asana’ya Bakış

Asana‘yı 2011’de ilk açıldığından beri, yani yaklaşık 6 yıldır kullanıyorum. Şirketimizin çalışanları farklı şehirlerde olduğu için, ortak çalışma alanı oluşturmak artık bizim için bir zorunluluk haline gelmişti. Hatta farklı şehirlerde olmasına gerek yok, aynı ofisin içinde bile ortak çalışma alanı yaratmak, işleri inanılmaz kolaylaştırıyor.

Kendi araştırmalarım sonucunda, Facebook kurucularından Dustin Moskovit‘in kişisel girişimi olarak beta yayınıyla başladığını gördüm ve hemen denemeye başladım. Kullanmaya devam ettim, çünkü benim için önemli olan minimalist olması ve kullanıcı deneyimi sunması oldu. 2011’den günümüze almış olduğu yatırımlarla birlikte (2016’da Mark Zuckerberg yatırım yapmış) hem logosunda hem de arayüzünde de muazzam değişimler oldu.


Beta sürümünden beri ücretsiz olarak kullanıyorum. 15 takım arkadaşına kadar ücretsiz, daha fazlası ve detaylı özellikler için şu an aylık $9.99 ödemeniz gerekiyor. Ayrıntılar şurada

Uzun süredir devam eden kullanıcılarına fiyat biraz daha farklı, üst paket için benden aylık $6.25 istiyor. Şu an 15’ten fazla çalışanımız yok ama olsa inanın düşünmeden hemen geçerim.

Sistemin Türkçe dil desteği bulunmuyor, şu durumda gerek de yok, arayüz diliyle çok az işiniz oluyor. İşin tamamı, projenizin içeriği ve yorumdan oluşuyor. Sistemin özelliklerinin tamamını burada anlatmam saatlerimi alır, hepsini ayrı ayrı seviyorum. Şurada hem detaylı gem de güzel grafiklerle anlatmış

Android ve Ios mobil uygulamaları mevcut.

Yazıyı paylaşabilirsiniz.Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Yazar hakkında

Blog yazmayı ve teknolojiyi seviyorum. Bu konuların birinin ihtiyacına cevap olması benim için yeterlidir.

Yazıya yorum bırak