Sosyal Medya Araçlarında Şu An İhtiyacım Olanlar

Bir çok sosyal medya aracında hala ihtiyaçlara cevap verilmeyen o kadar çok güncelleme var ki, en azından benim olanları sıralamak istiyorum.

1. Twitter
Web üzerinden yönetici hesabı oluşturup farklı kullanıcılara erişmek çok kolay olsa. Şu an aynı tarayıcıdan çıkış yapmak, ya da farklı tarayıcıdan erişmek gerekiyor. Bu da tam bir işkence. TweetDeck gibi aynı ekran üzerinden farklı hesaplar kontrol edebiliyoruz ama istediğim tam olarak bu değil. Kısaca, şu an Twitter mobil uygulamanın aynısı Web’e gelsin.

2. Instagram

Web üzerinden kontrole yavaş yavaş geçiş yapmaya başladı. En son web üzerinden üyeliği açtı ama hala web üzerinden fotoğraf gönderemiyoruz. Mobil uygulama üzerinden repost yapamıyoruz. Eminim çoğu kiş, beğendiği bir paylaşımı almak için önce ekran görüntüsü çekiyor, sonra fotoğraf editörü uygulamalarında kesip biçiyor. Bir önemli bir konu Layout. Farklı görselleri aynı posta sığdırmak için ayrı resmi bir uygulama indirmek gerekiyor. Benim en çok yakındığım konu, yenilik getiriliyorsa ana uygulama içinde çözülmesi.

3. Facebook
Facebook’u en çok reklam vermek üzerine kullanıyorum. Bir kere en başından Facebook Profil ve Facebook Sayfa ayrımı var. Facebook Sayfa içinde gönderiye reklam vermek için ayrıca Business Manager sayfasına gidiyorsunuz. Business Manager alanında, sadece Facebook’a değil aynı zamanda Instagram’a da reklam verilebiliyor. Yukarıdaki dertlerimin aynısı burada da var. Kullanmak için ayrı, reklam vermek için ayrı yapılar bana hantal geliyor. Çok mu zor istediğimiz işlemleri tek platformda hallettirmek?

4. Airbnb
Airbnb, kiralayan ile kiracı arasındaki mesajlaşma içeriğinde telefon numarası ve e-posta adresini otomatik olarak gizliyor. Airbnb’in bu amacına hiçbir şey diyemem ama bunu engellemenin yolu, gizlemekten kapatmaktan değil, kullanıcılara Airbnb üzerinden yaparsanız çok daha güvenli ve risksiz olduğunu hissettirmen lazım. Yoksa kullanıcılar hep bir yolunu bulur ve bir şekilde bu yasağı deler. Hadi bu yasağı nasıl deliyorlar bahsedeyim. Telefon numarasını yazı ile yazıyorlar 🙂

Yazıyı paylaşabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
Yazar hakkında

Blog yazmayı ve teknolojiyi seviyorum. Bu konuların birinin ihtiyacına cevap olması benim için yeterlidir.

Yazıya yorum bırak