Sigorta ve Kasko Karşılaştırma Siteleri 40 Fırın Ekmek Yemesi Lazım

Aracımın Kasko ve Zorunlu? Sigorta yenileme zamanları geldiği için, bu işin internet tarafı ne aşamalara gelmiş diye kullanmak istedim. O kadar reklam/tanıtım, yılın 2017 olması ve diğer etkenler beni de bu yenilemede işimin kolay olacağını düşündürdü. Sizce de bu konuda böyle düşünmek için haklı değil miyim? Kendi sitelerinde de bu işin çok hızlı olduğunu zaten söylüyorlar.

Bu yenileme için, herkesin bildiği duyduğu Sigortam.net ve Enuygun.com karşılaştırma sitelerini kullandım. TRAMER’den resmi olarak yapacakları için TC numarası istiyorlar ve tabi diğer kişisel bilgilerle birlikte. En Uygun, çok daha kısa bilgi isterken, Sigortam.net ruhsatta ne varsa almak istedi. Tabi yarıda bırakıp kapattım ama önce kişisel bilgilerimi verdiğim için isterlerse benimle iletişim kurabilirler.

Bu kadar resmi bilgileri verdikten sonra benim hayal ettiğim sonuç sayfasında, teklif veren sigorta şirketlerinin listesi ve karşısında fiyat bilgisi olması gerekirken. “Sizinle en yakın zamanda iletişim kuracağız” mesajıyla son buldu. Herhalde, fiyat listesini sonra gönderecekler diye düşündüm.

Sigortam.net 2 gün içinde beni telefonla aradı ve o kadar istediği bilgi yetmezmiş gibi, şasi ve başka teknik bilgilerin de gerekli olduğunu söyledi. Ruhsat yanımda olmadığını söyledim ve kapattım. Enuygun.com hiç aramadı bile.

Sonuçta benim hayal ettiğim durum ile karşılaştığım şeyin ne olduğunu yazının başında belirttim. Birincisi ben teklif isteğini online olarak yapıyorum, bana neden telefonla cevap veriyorsun? Her şeyi online olarak devam ettirsene.

Elime ruhsatı alıp mahallemizdeki sigorta şirketine gittim. O da ekranda benim istediğim tüm fiyatları gösterdi ve en uygun olanına yaptırdım.

Yazıyı paylaşabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
Yazar hakkında

Blog yazmayı ve teknolojiyi seviyorum. Bu konuların birinin ihtiyacına cevap olması benim için yeterlidir.

Yazıya yorum bırak