Turkcell’in Yeni Tanıttığı Lifecell Hizmeti

Turkcell, Lifecell ismiyle 3 adet yeni paketlerini tanıttı. Aşağıdaki görselde paket içerikleri görünüyor.

İlk bakışta 50GB kotanın olmasıyla sevinmeyin, çünkü kursakta kalıyor diyebiliriz. Zaten rakamın yanındaki *(Yıldız) işareti ile acı gerçekle karşılaşıyorsunuz. Bu 50GB kotayı, sadece Turkcell içindeki uygulamalarda kullanabiliyorsunuz. Bunlar nedir?

– TV+’ta geçerli 15 GB internet ile istediğiniz kadar TV
– Fizy’de geçerli 15 GB internet ile istediğiniz kadar müzik
– Lifebox’a özel 10 GB internet ile istediğiniz kadar depolayın
– Dergilik’te geçerli 8 GB internet ile istediğin kadar dergi ve gazete
– Facebook ve Twitter’da geçerli 2 GB internet ile istediğin kadar sosyal medya

Keşke hepsini istediğimiz yerde kullanabilseydik ama o evreye hemen geçemiyoruz maalesef. TV için 15GB ideal olabilir ama Fizy’de 15GB’ı ne yapacağız? müzik dinleyerek, indirerek bitirmek neredeyse imkansız. Bu şekilde bile olsa bence tercih edilebilir. Çünkü hem paketlerin fiyatları çok uygun, hem de telefondan izlediğimiz tv yayınları kotadan yemeyecek. Yalnız paketlerin şöyle dezavantajı var, konuşma süreleri yetersiz. Normalde kendimi telefonla çok az konuşan biri olarak görürüm ama müşteri hizmetlerine aylık ortalamamı sorduğumda, 350-400 dk dedi. Oysa bu paketlerde 100dk var. Fazladan konuşma paketi alabiliyorsun, bunun için 250dk / 10 TL ücreti var.

Sonuç olarak, Turkcell uygulamalarını çok kullanan kişiler için güzel haber ama Youtube’den çıkmayanlar için pek bir şey ifade etmiyor.

Bu arada, Lifecell’in ayrı bir Facebook sayfası var, Temmuz ayında tescil edilen bir domain ve kısa süre içinde açılan bir sayfa için 1.445.321 beğeni sayısı ilginçmiş.

Yazıyı paylaşabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
Yazar hakkında

Blog yazmayı ve teknolojiyi seviyorum. Bu konuların birinin ihtiyacına cevap olması benim için yeterlidir.

Yazıya yorum bırak