Instagram Stories, Web’e Daha Taşınma Aşamasında

Taşınma aşamasında diyorum, çünkü son 2-3 aydır deneme tahtası gibi sürekli arayüz değiştiriyordu. İlk önce üstteydi, sonra yan tarafa aldı falan. Gelinen son noktada yine hatalar var ama içlerinde en iyisi diyebilirim. Mesela bir profile sağ tıklarsanız aşağıdaki gibi kaymalar oluyor.

Instagram Stories’in web tarafına gelmesi ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapmasada, bence çok mantıklı bir hareket. Artık her yeni çıkan telefonlar en çok kamera kısmına ağırlık veriyor. Hemen hemen hepsi 4K video çekmeye başlayacak. Hal böyle olunca, bu telefonlarla çekilen videoların mobilde izlenmesi tam sağlıklı olamıyor. Hele Türkiye şartlarında 4G şebeke ağlarının acınası halleri ve düşük kota paketleri ortadayken, biriktirip akşama web üzerinden izlemek çok güzel oluyor. Instagram her ne kadar bu videoları sıkıştırarak yayınlasa da, hem canlı yayınlar olsun, hem de 1 dk lık videoların kalite ve süresi artarsa, mobilden anlık takılmadan izlemek yine sorun olabilecek.

GÜNCELLEME (23 Ekim 2017): Stories hesapları sağ tarafta kalıcı oldu. Şu an herhangi bir hata vermiyor. Hikayeler artık kaydedilebiliyor. Bir de Hikayeler “Anonymous Viewing Enabled/Disable” seçeneği ile anonim olarak izlenme şansına sahip oldu.

Yazıyı paylaşabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
Yazar hakkında

Blog yazmayı ve teknolojiyi seviyorum. Bu konuların birinin ihtiyacına cevap olması benim için yeterlidir.

Yazıya yorum bırak