2017’de Logo Değiştiren 7 Teknoloji Şirketi

2017 yılında kullanıcı istatistikleri ile birlikte tasarımsal olarak logolarını değiştiren firmalar da oldu. Hepsine kısa kısa değinelim.

1. Tinder

Ağustos ayında logo değişimine giden Tinder, logosundaki i harfinin noktası ile yeni kimliğine kavuşmuş.

2. Dropbox

2007 yılında kurulan dosya paylaşım sitesi Dropbox, Ekim ayında çok az bir farkla logo değişimine gitti.

3. Youtube

Youtube, 2005 yılından beri kullandığı logosunu Ağustos ayında yeniledi. Gerçek kırmızı rengine bürülü play ikonu, markanın işinin tamamını gösteriyor.

4. Pinterest

Görsel paylaşım sitesi Pinterest, Ağustos ayında logosunda sadece fontu değiştiren şirketlerden birisi oldu. Ayrıca logodaki kırmızı renginin koyuluğu artmış.

5. Mozilla

Firefox’un gelişmesini sağlayan Mozilla, uzun süren logo çalışmaları sonucunda Ocak ayında yeni logosunu tanıttı. Açık kaynak ruhunu yansıtan siyah bir yapıya dönüştü.

6. Medium

Twitter kurucuları Evan Williams tarafından 2012 yılında kurulan Medium, Ağustos ayında varolan 3 boyutlu logosunu değiştirerek, Mozilla gibi Siyah bir yapıya kavuştu.

7. Kickstarter

Tüm girişimcilerin gelişmesi için bağış yöntemiyle yardım toplayan şirket, tek renk furyasına katılarak bu sene içinde logosunu değiştirdi. Tek renk tarzı logolar her renkte kullanılabildiği için bir çok yönüyle avantajlı oluyor.

Yazıyı paylaşabilirsiniz.Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Yazar hakkında

Blog yazmayı ve teknolojiyi seviyorum. Bu konuların birinin ihtiyacına cevap olması benim için yeterlidir.

Yazıya yorum bırak