E-Devlet Web Sitesi Yenilendi

E-devlet uygulaması çıktığından beri çok sık olarak kullanıyorum. Mesela, fazla seyahat ettiğimden dolayı, HGS veya trafik cezası olup olmadığına, bazı akrabaların ne zaman emekli olacağına 🙂 ikametgah ve nüfus işlerine gibi bir sürü işlemi kontrol ediyorum. Daha bugün bir yere vermek üzere ikametgah çıkarttım ve bu işlem sadece 1 dk sürdü. Harika bir olay! Daha önce bunun için muhtara gidilecek, hatta her resmi evrak için muhtara katkı parası verilecekti.

E-devlet uygulamasına genelde mobil üzerinden bakıyorum. Bugün bilgisayardan bakınca yenilendiğini gördüm. İlk bakışta gerçekten çok güzel olmuş. Chrome tarayıcı üzerinden test ettiğimde hiç tasarımsal olarak bir hata almadım. Kod olarak bir sorun var mı, onu uzmanları inceler artık.

1. Hızlı arama çubuğunu hemen ortaya kocaman bir şekilde eklemişler. Böylece istediğiniz işlemin baş harflerini yazarak kolayca ulaşabiliyorsunuz.

2. Küçük gibi görülebilir ama güzel nüanslar düşünülmüş. Kişisel sayfaya gelince, kütük ve ikamet ettiğim şehirlerin 3 günlük hava durumunu gösteriyor 🙂 Bu sayfayı istediğiniz gibi kişiselleştirebiliyorsunuz. Çok sık kullandığınız hizmetleri favoriye alarak burada görüntüleyebilirsiniz.

3. Güncel verileri paylaşıyorlar. E-devlet uygulamasını kullanan kişi saysı 35.783.939, sisteme dahil olan kurumların ve firmaların hizmet sayısı 2.822, sisteme dahil olan kurum ve firmaların sayısı 398 adet.

Yazıyı paylaşabilirsiniz.Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Yazar hakkında

Blog yazmayı ve teknolojiyi seviyorum. Bu konuların birinin ihtiyacına cevap olması benim için yeterlidir.

Yazıya yorum bırak