Adsense, Pin Doğrulama ve Gelmeyen Posta İçin Kesin Çözüm

Google Adsense Türkiye Forum diye site var ve burası gelmeyen pin numarası için yazılan sorunlarla dolu. Youtube kanalınız veya kendi siteniz var diyelim. Google reklamları ile gelir elde etmem için kayıt olmak yetmiyor. Google, reklam sahibinin gerçek bir kişi olmasını istediği için ikamet adresine posta gönderiyor ve içindeki pin kodunu hesabında eşleştirmeni istiyor.

Pin kodunu talep ediyorsun ve sana 1 ay içinde geleceğini vaat ediyor. Normalde başka yerden senin adına bir gönderi olsa takip numarası vs. olması gerekirken, Google bu gibi bilgileri seninle paylaşmıyor. Madem paylaşmıyor ben öğreneyim bari diyorsun, karşında doğru düzgün ulaşabileceğin bir telefon falan yok.

Google Adwords‘te hiç beklemeden ulaşabileceğin bir müşteri hizmetleri servisi varken, Adsense’de bırak telefonu direk e-posta ile bile soramıyorsun. Google’de işini biliyor, para alacağı servis için müşteri hizmetleri koyuyor, para vereceği servis için kapı duvar!

Bu tezatlığı yetkili birine sorduğumda, “Google her posta için takip numarasını paylaşacak zamanı mı var diyor” En zor iş olan postayı gönderecek zamanı buluyor ama en basit takip numarasını gönderemiyor öyle mi? (Uğraşmak istemiyor desenize şuna)

Neyse, yazımın başlığına neden kesin çözüm dedim? Daha yeni benim başıma geldi ve pin kodunu onaylattım. Efendim, pin kodu gelmese bile 3 kere talep etmeniz gerekiyor, bu kafadan 3 ay demek. 3 kere istediğiniz halde gelmiyorsa şuradaki sayfaya tıklayın. Pin kodunun gelmediğine dair adımları izleyin. Sonrasında karşınıza bir form çıkacak, bunu doldurun. Bu formda, ikametgah belgesi istiyor, bunu E-devlet üzerinden 2 dakikada alabilirsiniz, nüfus müdürlüğüne gitmenize gerek yok. Bir de arkalı önlü kimlik fotokopisi gerekiyor. Yani toplamda 2 belgeyi de forma ekleyerek gönderin.

Ben bu belgeleri gönderdikten 1 saat sonra hesabımın onaylandığını içeren bir e-posta aldım. Tüm bu adımlar 3 ay 1 saat içinde çözülmüş oldu.

Yazıyı paylaşabilirsiniz.Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Yazar hakkında

Blog yazmayı ve teknolojiyi seviyorum. Bu konuların birinin ihtiyacına cevap olması benim için yeterlidir.

Yazıya yorum bırak