STANLEY 1.3 LT Klasik Vakumlu Yeşil Termos İncelemesi

Yolculuk ve doğa gezilerini yapmayı çok seviyorum ve ayrıca çay sevdam olduğu için sıcaklığı uzun süre dayanan bir termos arayışım başladı. Dayanıklı, az yer kaplayan, kullanışlı, sıcaklığı veya soğukluğu muhafaza eden bir ürün almak istiyorum. Bu tarz termos seçimi için kamp yapan kişilerin görüşü benim birinci tercihimdir. İnternetten yaptığım arayışlarda Stanley ve Thermos markaları öne çıktı. Biraz daha araştırmayla Stanley markasını seçtim.

Amacım biraz daha büyüğünü seçmekti çünkü seyahatlara tek başıma değil, ailece ve arkadaşlarla katıldığım için, 1.3 litre hazneli olanını aldım. Stanley’nin, 1913 gibi çok eski bir tarihi geçmişi var. İlk önceleri Amerika’da üretim yapıyormuş ama daha sonra pek çok marka gibi üretimi Çin’e kaydırmış. Benim için önemli olan kaliteli olup olmaması, nerede üretildiğinin pek önemi yok.

Kendi iddiasından bahsedeyim: Sıcak ve soğuk suyu 28 saat, buzlu soğuk suyu ise 150 saat muhafaza ettiğini söylüyor. Çok güzel rakamlar bunlar. BPA (Hormonları bozabilen plastik malzeme) içermiyor. Üst etiketinde ürünün ömür boyu garantili olduğunu, hemen altında ise Avrupa için 25 yıl garantili olduğunu yazmış. Avrupalılar daha mı hor kullanıyor anlamadım ama 25 yıl, ömür boyu gibi ifadeler çok iddialı ve hoşuma gitti.

Termosun üstünde bir bardak ile birlikte geliyor, bardağın haznesi 325 ml. Boyu 39 cm ve boşken ağırlığı 450 gr civarı.

Test etmeye başlayabiliriz. Su ısıtıcıdan suyu ekledim ve vaadettiği gibi 28 saati bekleyecektim ama olmadı. Ertesi gün sabah elektrikler kesildi ve 22. saatte açmak zorunda kaldım. Suyu boşaltırken elinizi yakan bir sıcaklık olduğu kesin, çay veya kahve içinse ılık ile sıcak arası bir derecesi vardı ki, bu sıcaklık açıkçası beni fazlasıyla memnun etti. Alacak olanlara tavsiye ederim. Aşağıda yaptığım test videosuna bakabilirsiniz.

Yazıyı paylaşabilirsiniz.Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Yazar hakkında

Blog yazmayı ve teknolojiyi seviyorum. Bu konuların birinin ihtiyacına cevap olması benim için yeterlidir.

Yazıya yorum bırak