Digg Reader Kapanıyor ve Alternatiflere Bakalım

Her gün kullandığım ve çok sevdiğim bir kaç servisten biri olan Digg Reader, yayınladığı mesaj ile 26 Mart’ta kapanacağını duyurdu.

Çok stabil çalışan, yalın ve işimi çok güzel görüyordu. Üzüldüm ve özleyeceğim. Gidenin yasını tutarken yerini doldurur mu bilmiyorum ama alternatiflere bakabiliriz.

1. Inoreader

Arayüzü yine çok basit ve kullanışlı. Üyelik için Facebook ve Google hesapları yeterli. Servis ücretsiz kullanabildiğiniz gibi ücretli olarak da kullanabilirsiniz. Ios, Android ve Windows uygulamaları mevcut.

2. The Old Reader

Yine üyelik için, Google ve Facebook hesaplarınız yeterli oluyor ama yalınlık için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Biraz karışık geldi. Arayüzü Türkçe olarak kullanabildiğiniz gibi, ücretsiz olarak 500 yayına kadar izin veriyor, 500 yayından fazlası için aylık $3’a vermeniz gerekiyor. App uygulamaları yok

3. Feedly

Arayüzü gayet sade ve kullanışlı. Digg Reader’dan önce bunu kullanıyordum ama bana göre kimse eline su dökemez. En basitinden sol taraftaki kaynakları başka bir kategoriye sürükle bırak yöntemiyle taşıyamıyorsun. Yine ücretli bir servis. 100 kaynağa kadar ücretsiz olarak kullanabiliyorsun. Android ve Ios uygumaları mevcut.

Yazıyı paylaşabilirsiniz.Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Yazar hakkında

Blog yazmayı ve teknolojiyi seviyorum. Bu konuların birinin ihtiyacına cevap olması benim için yeterlidir.

Yazıya yorum bırak