Sosyal Medyanın Kuralları Yeni Meslekler Yaratıyor

Yakın zamanda Youtube özelinde çalıştığım için özellikle bu konudan örnek vereceğim. Youtube, bu senenin başında videolar üzerinden para kazanmak için yeni kurallar açıklamıştı. Buna göre Kanalın abone sayısı 1000’den fazla ve 12 ay içerisinde tüm videoların 4000 saat izlenme süresi olacak.

Yeni kanal açan ünlü birisi değilse veya bir topluluk yönetmiyorsa bu eşiği aşması o kadar kolay değil. 1000 abone ve 4 bin saat izleme süresine, 2 yolla erişebilir. Ya doğru etiketleme ve ilginç videolar ekledikten sonra bekleyecek, ya da reklam vererek. 2 Yolla erişebilir tespitinin üzerini çizelim, çünkü bir 3. yol daha var. Bu da abone ve izleme satın alınması.

Youtube Abone Satın Alma şeklinde basit bir aramayla ihtiyaca yönelik bir sürü sonuç çıkacaktır. Bu hizmet kolu sadece Türkiye’de değil, yurt dışında da baya talep görüyor. Ünlü freelancer sitesi Fiverr’da bu tip abone alımlı ilanları görebilirsiniz.

Süreç şu şekilde işliyor. İlk önce lazım olan abone sayısını 1500 olarak belirliyorsunuz (Fire verince risk oluşmaması bakımından) Türkiye’de Bionluk ve SadeceOn gibi siteler de bu konuda oldukça yardımcı oluyorlar. Burada 1500 abone yaklaşık 70 ile 150 TL arası bir ücretle satın alınabilir. Yurt dışında bu rakam 2 katına çıkıyor. 1500 aboneyi en fazla 2 gün içinde size sağlıyorlar. Neden 2 gün diye sorarsanız, bu işlemleri manuel olarak yapıyorlar. Bir kanala abone olmak için Gmail adresinin olması yeterli. Bir kişi de 1’den azla Gmail adresine sahip olabildiğine göre, her bir hesaptan girip abone olup, tekrar diğer hesaba erişip tekrar abone olmak zaman alıyor.

Üstelik Youtube, bu tarz abone işlemlerinde herhangi bir kısıtlama getirmiyor. Önemli olan bir gmail adresinin olup olmaması. Edinilen bu 1500 abone, eklediğiniz videolara herhangi bir katkısı yok. Sadece Youtube’nin belirlemiş olduğu kuralı aşmanıza yardımcı oluyor.

1000 aboneyi geçtikten sonra geriye yıllık 4 bin saat izleme kaldı. Merak etmeyin bunun için de bir çözümleri var. İzleme sayısı satın alabiliyorsunuz. Bunun fiyatları biraz daha yüksek 4 bin saat izleme için, fiyatlar 500 TL’den başlıyor.

Alan memnun, satan memnun, Youtube hepsinden memnun 🙂

Yazıyı paylaşabilirsiniz.Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Yazar hakkında

Blog yazmayı ve teknolojiyi seviyorum. Bu konuların birinin ihtiyacına cevap olması benim için yeterlidir.

Yazıya yorum bırak