DJI Osmo Mobile 2 Ürün İnceleme / Review

Telefon ile çekim yapanlar için titreşimi en aza indirecek ve uzun kullanımlarda tutuşu zorlamayacak bir ürün olan DJI Osmo Mobile, büyük bir ihtiyacı karşıladığı için, fazla ilgi gördü ve beğenildi. DJI Osmo Mobile 1’den sonra çıkan DJI Osmo Mobile 2 ürününü edindim ve uzun süre kullandıktan sonra deneyimlerimi sizinle paylaşmak istedim.

Aletin çok basit bir işlevinin olması ve bununla birlikte fazla tuş kalabalığını ortadan kaldırmasını sevdim. Sadece Açma kapama tuşu, joystick, foto/video ve yakın/uzak düğmelerinden ibaret. Köpüksü maddeden oluşan taşıma çantasını çok beğendim, bu şekilde ürünü iyi koruduğu için, istediğiniz gibi rahatlıkla taşıyabiliyorsunuz. Bazı inceleme videolarında, bu çantanın çok büyük olduğu için zor taşınabildiğinden bahsetmişler ama alakası yok. Ürünü güzel bir şekilde kaplamış ve darbelere karşı koruyor. Bir diğer artısı, DJI Osmo Mobile 2’nin ilk üründen biraz daha ucuz olması ama tabi malzeme kalitesinden biraz ödün verilmiş. Kolay bir şekilde şarj ediliyor olması ve tripod giriş yerinin alta alınması da yerinde bir karar. Sessiz çalıştığı için, motor sesini neredeyse hiç almıyor. Harici ses kaydı olmayan video çekimlerine bu şekilde rahatsız edici motor sesi karışmıyor. Üzerindeki 3 adet kademe ışığı ile şarjının ne kadar kaldığını görebilirsiniz.

DJI Osmo’nun kendi yazılımı kurduğunuzda beraber gelen tüm özellikleri kullanabiliyorsunuz. Mesela en başta hareket algılayıcısı çok güzel çalışıyor. Yazılım üzerinden bir obje veya canlı bir varlığı tanıttığınız zaman. Hareket halinde, telefon o objeyi veya insanı takip ediyor.
Yazılımın IOS ve Google Play uygulamaları var.

Gelelim eksi notlarıma: Telefonun takılacağı yeri raylı olarak yaptıkları için, tek elle tutturmanız mümkün değil. Bir önceki modelde, çevirmeli olarak gayet güzel yapmışlardı. Bunu değiştirmeleri çok ilginç gerçekten. Yine telefonun takılacağı yerin derinliği çok az. Bir kere kılıfla yerleştirmeniz mümkün değil, kılıfsız bile olsa, telefonu tam kapsamayabiliyor. Hal böyle olunca, iyi oturtmazsanız telefonunuz rahatlıkla düşer. Orta ve yüksek rüzgarlarda maalesef randımanlı olarak çalışmıyor. O yüzden rüzgarsız bir havada çekim için daha müsait.

Yazıyı paylaşabilirsiniz.Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Yazar hakkında

Blog yazmayı ve teknolojiyi seviyorum. Bu konuların birinin ihtiyacına cevap olması benim için yeterlidir.

Yazıya yorum bırak