Udemy’nin Bitmek Bilmeyen Kampanyaları

Ailemizin online eğitim sitesi Udemy’nin sınırsız ve süresiz kampanyaları devam ediyor. 2 ay önce 29,99 TL olup bitimine 1 gün kala kampanyaya şu an itibarıyla baktığımızda yine 29,99 TL ve yine kampanya bitimine 1 gün kalmış. Ya da en üstteki uyarı bizzat sabitlenmiş durumda. Çünkü değil 2 ay önce 2 sene önce bile kampanyalı fiyatlar söz konusuydu, daha doğrusu hiç indirimsiz fiyatlar görünmedi.

Türkiye’de 29,99 TL olan eğitim setleri, Avrupa’da €9,99 (73 TL), Amerika gibi dolar kullanan ülkelerde de $9,99 (63 TL). Tabi bunları TL’ye çevirdiğim için bize yüksek geliyor ama sonuçta yurt dışında 9,99 birim tutarında oluyor hepsi.

Udemy’nin özellikle Türkçe içerikli eğitim videolarını biraz profesyonellikten uzakta olduğunu görüyorum. Video destekli grafikler acemice, konu bütünlüğü yok ve kayıt sesleri bildiğiniz boş odada yankılanarak geliyor. Bu yüzden aldığım eğitimlerin ya sonunu getiremedim ya da iade ettim. Üstelik bunlar, bizzat Udemy’nin önerdiği ve yüksek öğrencili olan eğitim setleri. Açıkçası özenilmemiş bir iş söz konusu. Hal böyle olunca 400 TL gibi gerçek fiyattan satması zaten mümkün görünmüyor.

Yazıyı paylaşabilirsiniz.Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Yazar hakkında

Blog yazmayı ve teknolojiyi seviyorum. Bu konuların birinin ihtiyacına cevap olması benim için yeterlidir.

1 Yorum

Bu yazıya yorum bırakabilirsiniz.

Yazıya yorum bırak