Xiaomi Sıcaklık ve Nem Ölçer – Ürün İnceleme

Akdeniz bölgesinde yaşadığımızdan ötürü ve özellikle deniz kenarına yakın olan evimizin için nem ölçen bir cihaz almaya karar verdim. Kısa bir araştırma ve yorumlardan sonra Xiaomi’yi tercih ettim. Xiaomi’nin minimalist ürün tasarımlarını önceden beri sevmişimdir. Gereksiz hiç bir şey yok, göze batmıyor, her şey olması gerektiği gibi. Kullandıkları malzeme bile kaliteli.

Yurt dışında $15 civarında olan ürünü, Türkiye’de 118 TL’ye N11 üzerinden aldım. Çok nadir bulunabilen bir ürün olduğu için, ithal edilerek temin ediliyor ve çoğu yerde 15 gün sonraya teslimat bilgisi yazıyor. Ama stoklu çalışan yerden 2 günde elime ulaştı.

Kutu içeriğinde sadece kullanım kitapçığı (İngilizce bile değil) ve çalıştırmak için küçük kalem pil bulunuyor.

Pili takar takmaz hemen çalışıyor, herhangi bir ayar falan yapmanıza gerek yok. Duvara çok kolay takabildiği gibi, herhangi bir masanın üstünde de durabilir. Bluetooth üzerinden, cihazın ölçtüğü verileri telefonda görebilirsiniz. Bunun için Mi Home uygulamasını indirmeniz gerekiyor (Android ve Ios sürümleri mevcut)

Yalnız, uygulamaya kayıt olurken bölgenizi “Mainland China” olarak seçmelisiniz. Çünkü bu cihaz sadece Çin’e özel çıktığı için, diğer seçilen bölgeler olduğu zaman uygulama içinde cihazı görmüyor. Ben ilk önce Avrupa seçtiğim zaman, bir türlü cihazı ekleyemiyordum. Sonra Mi Support / Online Chat ile yazıştıktan sonra, bölgeyi Çin yapmam gerektiğini söylediler.

Cihazda gördüğüm tek eksiklik bir iç aydınlatmanın olmaması. Gece değerlerine bakmam için illa bir ışık tutmam gerekiyor. Tabi az önce bahsettiğim telefon uygulaması ile buna gerek duymuyorsunuz ama yine olsa çok güzel olurdu.

Yazıyı paylaşabilirsiniz.Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Yazar hakkında

Blog yazmayı ve teknolojiyi seviyorum. Bu konuların birinin ihtiyacına cevap olması benim için yeterlidir.

Yazıya yorum bırak