Esnaf, Web Sitesi Yapmak Yerine Instagram’a Reklam Veriyor

Instagram hesabımda gezinirken, herkesin başına geldiği gibi sponsorlu gönderiler çıkabiliyor. Sponsorlu gönderiler, takip etmediğiniz halde, yaşadığınız yerle, ilgilendiğiniz konuyla alakalı akışta karşınıza çıkan reklamlar demek.

Son zamanlarda sık sık, yaşadığım yerde, yeni açılan, küçük/orta esnaf diyebileceğimiz dükkanların sponsorlu gönderilerini görüyorum. Bunlardan bazılarını aşağıda paylaşayım:

Hepsinin hesabına girdiğim zaman bir web sayfalarının olmadığını görüyorum. Web sayfası yapımında, domain, hosting ve yapım maliyetleri bunun gibi esnaflar için yüksek gelebilir ama Instagram’da bir hesap açıp, fotoğraf ekleyip, tanıtım yazısı yazmanın hiç bir maliyeti yok. Üstelik bunları yapmak çok daha basit.

Instagram’da eklediği gönderilerle ilgili ziyaretçi trafiğini yorumları hemen görüp, potansiyel müşterilerini elde edebilir. Çok küçük meblağlarla bölgesel reklam vererek çevresindeki insanlara hemen ulaşabilir.

Hal böyle iken, kim çok maliyetli ve uğraş gerektiren bir yöntemi seçmek istesin ki? Daha önceki yazılarımda da dile getirdiğim gibi. Sosyal medya platformları, bunun gibi kobi denecek işletmelerin web sayfası açma gerekliliğini ortadan kaldıracak. Bugün olmasa da yarın!

Yazıyı paylaşabilirsiniz.Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Yazar hakkında

Blog yazmayı ve teknolojiyi seviyorum. Bu konuların birinin ihtiyacına cevap olması benim için yeterlidir.

Yazıya yorum bırak