Google One Türkiye’ye Açıldı – Detaylı İnceleme

Geçen sene Ağustos ayında duyurulan Google One, Ocak 2019 itibariyle ülkemizde kullanıma sunuldu.

Google One, temelde tüm servislerinin (Google Drive, Google Photo, Gmail gibi) depolama alanlarını kontrol etmemize yarıyor. Bunun yanında, bazı avantaj ve kampanyaları da beraber getirdi.

Şu an sadece Android platformunda yayınlanıyor. Yurtdışında 100 GB’lık alan aylık $1,99 iken bizde ₺5,79’ye sabitlenmiş durumda. Normalde döviz hesabına göre 10 Tl’den fazla olması gerekiyordu. Keşke tüm servileri için aynı şeye yapsa, mesela G Suite E-posta hesap başına standart $5 ödüyoruz. 100 GB’lık alana bu kadar cüzi bir fiyat ödemek bile muazzam.

Avantajlar menüsünde 15 TL’lik Google Play kuponu verdi. Bunu ücretli uygulamalarda kullanabilirsiniz.

Google Otel aramalarında Google One üyeleri için indirimli fiyatlardan bahsediyor ama ben indirimli fiyat göremedim, herhalde daha anlaşmalar tam yapılmamış.

Bir de Google Uzmanlarına her türlü konuda soru sorabilecekmişiz (Soru sormayı ayrıcalıklı sunma absürtlüğü). Türkiye dışından olan hesaplarda camlı sohbet olduğu yazılıyordu, bize gelene kadar sadece e-posta ile soru sormaya kadar düşmüş.

Bu satın aldığımız alanı aile gurubu oluşturarak 5 kişiyle paylaştırabiliyoruz. Yalnız ben paylaştırmak istediğimde bende kayıtlı ve Gamil hesabı olan kişilerin hepsini göremiyorum. Çok az bir kısmı görüntüleniyor. Manuel olarak da bu işlemi yapmama izin vermedi. Sonuç olarak tek başına kullanmaya şimdilik devam edeceğim.

Google One, daha geliştirme aşamasının başında olan bir uygulama olarak görünüyor. Tüm servislerini entegre edip, anlaşmalı kampanyalarını çoğaltırsa sık sık uğrayacağınız bir yer olur. Onun dışında her ay sadece bir kere ödeme için gelinir.

Yazıyı paylaşabilirsiniz.Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Yazar hakkında

Blog yazmayı ve teknolojiyi seviyorum. Bu konuların birinin ihtiyacına cevap olması benim için yeterlidir.

Yazıya yorum bırak