G Suite İlk Defa Fiyatlarını Arttırdı

4 milyondan fazla kullanıcısı olan G Suite, ilk defa fiyat arttırımına gitti. 24 Ocak’ta kullanıcılarına gönderdiği “ÖNEMLİ” başlıklı bir eposta ile güncel fiyat durumunu ve neden arttırdıklarını ayrıntılı olarak belirtmişler.

Aylık $5 olan Basic paketi $6’a, $10 olan Business paketi $12’a, $25 olan Enterprise paketinde ise herhangi bir değişiklik olmayacak. Bu fiyatlar 02 Nisan 2019 tarihinden itibaren geçerli olacak.

G Suite kurulduğu günden bu yana dolar olarak tahsilat yapıyor ve bu kuralını değiştirmedi. Geçtiğimiz tarihlerde faaliyetine başlayan Google One ise TL olarak (Temelde tabiki dolar) tahsilat yapabiliyor. Farklı servislerin farklı döviz politikası olması bana göre ilginç bir durum. Bu konuda tek düze olmasını, bunun da ilgili ülkenin para birimine göre ayarlama yapması lazım.

Az da olsa bu yaptıkları fiyat artışı ile ilgili gerekçeleri ise, G Suite altındaki tüm servislerin birbiriyle senkronizasyon olarak daha başarılı çalıştığı, bu çalışmanın da yapay zeka ile mümkün olduğunu belirtiyorlar. Evet son zamanlarda servislerin biribiriyle konuşmalarında çok yol kat ettiler. Fotoğraflarımı Google Photos’da yedekliyor, dosyalarımı Google Drive’da saklıyorum. Ofis için doküman ve e-tablolar gerçekten işimi rahatlıkla görüyor.

Yazıyı paylaşabilirsiniz.Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Yazar hakkında

Blog yazmayı ve teknolojiyi seviyorum. Bu konuların birinin ihtiyacına cevap olması benim için yeterlidir.

Yazıya yorum bırak