Letgo, Get Sistemine Geçmezse Gidişat Kötü

Bu tespitim herhangi bir pazar araştırması değil, dolayısıyla kendi deneyimim üzerine yazıyorum. Yaşadığım deneyimi kısaca anlatmam gerekirse, 1 hafta içinde 4 tane elektronik ürünü aynı anda hem Sahibinden.com hem de Letgo üzerinden satışa çıkardım. Sahibinden.com Get üzerinden verdiğim ürünler, siteye ekledikten 1 gün içinde hemen satıldı. Peki Letgo’da durumlar nasıl oldu?

“Hala satılık mı?”, “Son fiyat ne olur?” mesajlarından öteye geçemiyor. Taşınabilir ürünler konusunda tek satış kanalı alıcı ile satıcının birebir buluşması. Pandemi yüzünden, aileler kendi içinde bile zor görüşüyorken, bir ürün için bir çok tanımadığınız kişiyle görüşme ihtimali bile düşündürücü oluyor.

Letgo, mobil uygulamasının kolaylığı ile övünen bir şirket. Ancak, gelir modelini, ürünü ön plana çıkarma ve uygulama içine aldığı reklamlarla sağlamış. Daha önce bir çok kere ürünü ön plana çıkarma özelliklerini satın aldım ama herhangi bir yararını görmedim. Ürünün hemen satılmasına katkısı olmadığı gibi satılmasına da katkı olmadı.

Gelir modelini “Güvenli E-ticaret” üzerine yapıp, her satıştan komisyon alsa, bambaşka şekilde ilerleyebilir. Ödeme alt yapısı kurmanın zor olmayacağını düşünüyorum. Bu modele geçene kadar maalesef uygulamayı telefonumdan kaldıracağım. Çünkü boş yere yer kaplamaktan öteye gitmiyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: