Çocuğunuz için Online İngilizce Eğitimi: NovaKid

Pandemi ile birlikte son 1 yıldır, özellikle tüm sektörler, kendi iş planlarını online hayata doğru dizayn etmeye başladılar. Eğitim sektörü ise, online gelişmenin bayraktarlığını yapıyor diyebiliriz.

Bizim yaklaşık 2 aydır kullandığımız ve çok memnun kaldığımız bir eğitim sitesini önereceğim. NovaKid, özellikle 4-12 yaş aralığındaki çocuklar için, gerçek ve birebir öğretmenler ile canlı dersler sunuyor. Üstelik bu öğretmenler, anadili seviyesinde veya ana dili İngilizce olanlardan oluşuyor. Öğretmenler Türkçe bilmediği için çocuklar her halükarda bunu benimseyerek ilerliyor. Barış Özcan’ın bu yöntemle ilgili anlattığı Ko-Ko (korkusuzca konuş) videosunu izleyebilirsiniz. Her bir ders 25 dakika sürdüğü için çocuklar böylece sıkılmadan dersi verimli bir şekilde dinlemiş oluyor.

Doğru öğretmen seçmek isteyenler için,  uluslararası eğitmenlik sertifikalarına sahip olan öğretmenlerin örnek anlatış videolarına bakarak rahatlıkla seçebilirsiniz. Hatta ilerleyen zamanlarda öğretmen değişimi bile yapabilirsiniz.

Derslerden sonra, velilere derslerin nasıl geçtiği, hangi konuları gördükleri, hangi seviyeye geldikleri ve bu derslerin video kayıtlarını içeren kapsamlı bir rapor gönderiyorlar.

Kesinlikle toplu ders yapmamaları büyük avantaj. Yani birden fazla öğrenci değil, direkt birebir ders uyguluyorlar. Böylece hem öğrenci öğretmene, hem de öğretmen öğrenciye kolay adapte olabiliyor.

Anadili seviyesinde İngilizce konuşanlar ve ana dili İngilizce olan öğretmenlerle ilgili 2 tip fiyatlandırma yapmışlar. Biz, standart paket içeriğinde olan üyelik 8 paketini kullanıyoruz. Öğretmenimizden de çok memnunuz. Sürekli olarak devam etmeyi düşünüyoruz. Sistemin bana göre tek eksiği telefon ve tablet gibi cihazlardan değil sadece bilgisayardan giriliyor olması. Çünkü, ders esnasında ekranın bir tarafında çocukların derse interaktif katılımını sağladıkları bir çizim yaptırıyorlar. Bu yüzden PC olması şartı var ama bana göre teknoloji ile bu durum aşılabilir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: